Mama, waarom zijn wij Indo's? - Voorleesactiviteit

Kom naar Het Indo Café! Voor kinderen tussen de 6 en 9 jaar en iedereen die zich jong genoeg voelt.
In juni 2021 bracht Stéphanie Teekens het kinderboek ‘Mama, waarom zijn wij Indo’s’ uit in eigen beheer. Hierna volgde al snel de gelijknamige podcast, die dieper inging op de onderwerpen uit het boek. Het boek en de podcast vertellen het familieverhaal van Stéphanie, met haar eigen dochter en vader in de hoofdrol.
Melle is een achtjarig meisje uit een Indische familie. Behalve het lekkere eten en de kleine Indische gebruiken binnen haar familie, weet ze eigenlijk niet goed wat Indisch zijn nu precies inhoudt. Maar dan krijgt Melle op een nacht levendige dromen over Frankie, een Indische jongen van acht, uit Indonesië De dromen spelen zich af in het verleden en al snel komt Melle erachter dat ze Frankie beter kent dan ze eerst dacht. Zijn dit wel gewone dromen? Of zit er toch misschien meer achter? Frankie neemt Melle mee op zijn reis van voormalig Nederlands-Indië naar Nederland. Samen beleven ze de spannendste avonturen tijdens deze ontdekkingstocht naar Melles verleden.
Stéphanie leest voor uit haar boek. Voor iedereen die wat meer te weten wil komen over de geschiedenis van de Indo’s. Iedere Indische familie heeft een eigen verhaal en het is belangrijk dat deze verhalen worden doorgegeven aan volgende generaties.
Nieuwsgierig? Kom ook!
Deze activiteit is een onderdeel van het project Oost best, thuis west van de Centrale Bibliotheek en gemeente Den Haag, in samenwerking met het Indo Café!
bekijk hier alle activiteiten rondom 'Oost best, thuis west' in de Centrale Bibliotheek